środa, 19 marca 2014

Książki Holly Webb.

     Uwielbiam książki. Sama dużo czytałam i dalej staram się czytać. Jeszcze nie będąc w ciąży, nawet jeszcze nie planując pierwszego bobasa, zdarzało mi się kupić jakąś książeczkę dla dzieci. Oczywiście jak już miałam urodzone pierwszego synia, to już w ogóle moje hamulce względem kupowania książek puściły! Do dziś lubię kupować książki moim synkom i nie tylko nim. I tym pewnie właśnie sposobem uzbierała nam się niemała kolekcja książek. Ale nie tylko kupuję im książki, także im je czytam. A przynajmniej kiedyś dużo im czytałam, teraz mniej, ale staram się im czytać.

     I tak właśnie uzbierała nam się malutka kolekcja  książek dla dzieci brytyjskiej autorki -  Holly Webb.      

     A teraz małe przedstawienie książek;) Zacznę od "Szczeniaczek spełniający życzenia". To jest książka z serii Magic Molly. 

     Rysunki są takie jak widać, nie ma nic kolorowego w tych książeczkach. Ale pismo czytelne, wyraźne i szybko się czyta. Przynajmniej mi;) 
" Molly ma magiczne zdolności - potrafi rozmawiać ze zwierzątkami! Pewnego dnia do gabinetu taty Molly trafia szczeniaczek o imieniu Gwiazdka. Piesek jest wyjątkowy, ponieważ potrafi spełniać życzenia. Ale grozi mu utrata czarodziejskiej mocy. Aby temu zapobiec, musi odnaleźć swoją zagubioną siostrzyczkę. Czy Molly będzie umiała pomóc pieskom? Trzeba jak najszybciej odnaleźć siostrę Gwiazdki!"

     Drugą książkę jaką Wam przedstawię jest " Znikający króliczek".      "Na urodzinowym przyjęciu swojej siostrzyczki Molly poznaje magika. Fantastyczny Feliks wyciąga z kapelusza małego króliczka, który jednak bardzo dziwnie się zachowuje. Nie dość, że wciąż ma czkawkę, to na dodatek cały czas znika. Żeby uniknąć kłopotów, Molly musi jak najszybciej odnaleźć psotne zwierzątko." 

     Teraz zwykła wersja opowiadań o zwierzątkach - bez magii:) I tak przedstawiam Wam książkę " Samotne święta Oskara." 


  
     " Hania zawsze marzyła o psie i wprost nie może uwierzyć we własne szczęście, gdy rodzice się na to zgadzają. Cieszy się tym bardziej, że decydują się na dalmatyńczyka, a to Hani ulubiona rasa psów. Mały Oskar bardzo szybko przyzwyczaja si do nowego domu i wprost przepada za Hanią. Zbliża się jednak Boże Narodzenie, a dziewczynka przygotowuje się do występu w jasełkach, i często chodzi na próby, więc ma coraz mniej czasu na długie spacery i zabawy ze szczeniaczkiem. Oskar jest bardzo osamotniony i bardzo smutno. Nie rozumie, dlaczego Hania nie ma dla niego czasu. Czy już go nie kocha?"

     No i nasza ostatnia pozycja kolekcjonerska to "Smyk, uprowadzony szczeniak".


   
     "Smyk, mały labrador, to najwspanialszy prezent, jaki Milena kiedykolwiek otrzymała! Piesek i dziewczynka bardzo szybko zostają najlepszymi przyjaciółmi i Milence jest smutno, kiedy musi wrócić do szkoły i zostawić pupila samego w domu. Gdy pewnego popołudnia ktoś podstępem  kradnie Smyka z ogródka, Milena szaleje z niepokoju. Chce za wszelką cenę odzyskać ukochanego psiaka. Ale w jaki sposób ma go odnaleźć, kiedy nawet policja nie do końca wierzy w to, że uda się wpaść na trop porywaczy?"       Jak widać, nasza kolekcja składa się tylko z 4 książek. Ale i tak jestem z tej kolekcji zadowolona. Książki są o zwierzątkach, bardzo fajnie napisane, czyta się lekko i przyjemnie. Choć wydaje mi się, że moje dzieci są jeszcze za małe do tego typu książek. Dlaczego? Bo nie udaje mi się im przeczytać całej książki od razu, no bo za długo to trwa i oni się nudzą, co się wiąże z tym, że nie słuchają mnie już po kilku stronach. Możliwe, że dla nich w tych książkach za mało się dzieje. Chyba woleli by książki z większą akcją lub po prostu tego typu książki bardziej przypadają dziewczynkom niż chłopcom. Ale nie szkodziło kupić je, poczytać im i przekonać się. Jakby co, to może za jakiś czas - kiedy sami już będą dobrze czytać, wrócą do tych książek i sami je przeczytają. A jeśli ktoś byłby zainteresowany jakie książki, o jakich bohaterach i ich przygodach napisała jeszcze Holly Webb, to zerknijcie choćby tutaj na stronę EMPIK . Wybór przeogromny - dla każdego coś fajnego, zarówno z tej zwykłej serii, z tej magicznej, jest i seria książeczek dla najmłodszych - zresztą jak co, to zapraszam do zapoznania się z szerokim wyborem. 

5 komentarzy:

 1. Przyznam, że nie widzialam wcześniej tych książeczek ale mnie zaciekawiły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby co to zachęcam do zapoznania się z tymi książeczkami:)

   Usuń
 2. Oj Ja je znam , nie wszystkie, nie każdą ale autorkę znam bo swego czasu mieliśmy książeczkę spod jej ręki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie polecam książki serii " Rose " . Wciągające i ciekawe. Żałuję, że nie ma więcej części...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za polecenie, będę miała na uwadze;)

   Usuń