piątek, 23 maja 2014

"CIEKAWE DLACZEGO"

     "CIEKAWE DLACZEGO" to seria mega fajnych, edukacyjnych książeczek dla dzieci. Z tyłu każdej książki piszą:
" Ta niezwykła seria opracowana została z myślą o dzieciach, które zadają różne - czasem trudne, czasem nietypowe - pytania. Na kartkach tych książeczek znajdziecie najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące odpowiedzi oraz ciekawie opracowane kolorowe ilustracje." W sumie wszystko się zgadza. To teraz przedstawię Wam naszą kolekcję z tej serii.
     Z tego co tu widzicie, nasze jest 6 książeczek - te u góry. Ta samotna w rzędzie, jest z Biblioteki.  Powiem Wam, że naprawdę ciekawe są te książeczki, jest w nich wiele niby takich normalnych pytań, na które ja jako rodzic nie zawsze umiem odpowiedzieć tak moim ciekawskim synkom, aby czuli się usatysfakcjonowani. A czytając pytania i odpowiedzi, do tego pokazując ciekawe obrazki dzieciom, od razu jakby szybciej wszystko pojmowali.  Zobaczcie jakie przykładowe pytania i odpowiedzi są w tych książeczkach.


     Widzicie sami, a to tylko przykłady. Tych pytań, tych odpowiedzi jest tu dużo, dużo więcej. Jeśli macie ciekawskie dzieciaki i chcecie im udzielać ciekawych odpowiedzi na ich pytania, to zakupcie sobie którąś z tych książeczek. Nie koniecznie z tych, które tu przedstawiłam, bo jest ich dużo, dużo więcej. Już wrzucam fotkę, żebyście mogli wybrać, co też Was lub Wasze dzieci by interesowało. 


     My osobiście na 100% zakupimy jeszcze kilka z proponowanych pozycji. Jak tylko będą u nas dostępne. Bo te, które mamy, udało mi się w promocji zakupić bodajże w Carrefur - ku. Kosztowały nicałe 5 zł za sztukę. Zapraszamy do czytania :D
4 komentarze:

 1. Jeszcze jako mała dziewczynka pamiętam takie książki. Zapewne tytuł był inny, ale wszystko w środku identyczne. Dziękuję za przypomnienie :) Jak pojadę do Rodziców to odkopię ją z sterty, jeszcze moich, książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że do czegoś się przydałam tym wpisem.

   Usuń
 2. Znam te książeczki, są bardzo ciekawe. Mój Mąż obok swojej pracy ma "tanią książkę" i jak tylko którąś dorwie to kupuje dla mojego chrzesniaka. Córcia jeszcze za mała ale dla 5cio latka są super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, w takich miejscach można zawsze coś upolować taniej.

   Usuń