wtorek, 14 października 2014

Dzień Nauczyciela - czyli Dzień Edukacji Narodowej.

     Wszyscy wiedzą jaki dziś mamy dzień! Dzień Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. W każdej szkole ten dzień wygląda inaczej, a jednak podobnie. 

     W szkole moich dzieci dzisiejszy dzień był dniem wolnym od szkoły! Nie wiem czy to miał być prezent dla nauczycieli czy dla dzieci ? No ale wolne dziś było:) Za to wczoraj była akademia, występy, przedstawienia - nawet nauczyciele brali udział i chłopcy mi opowiadali, że nauczyciele śpiewali piosenki. Czyli było wesoło:) Podobno był taki trochę lajtowy dzionek w szkole. A co tam - należało się i gronu pedagogicznemu i uczniom. 

     Moi chłopcy w weekend postanowili przygotować laurki dla swoich wychowawczyń. Myślę, że to miło, tak dostać od uczniów pracę, którą wykonał samodzielnie i chętnie! I tak oto przedstawiam laurki moich synków:)
15 komentarzy:

 1. W takich chwilach żałuję, że nie jestem nauczycielem! :) Jestem pewna, że wychowawczynie docenią ten ges! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiałam dostawać laurki :) Mam nawet wszystkie gdzieś w teczce schowane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień nauczyciela jest zawsze dniem wolnym od nauki :) A laurki piękne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie szkoły miały wolne 14 października - niektórzy szli tego dnia do szkoły. Ale na pewno mieli luźniejsze lekcje tego dnia.

   Usuń
  2. W tym dniu może być akademia, ale nie lekcje. Jest to ogólnopolski dzień wolny, dlatego nie rozumiem

   Usuń
  3. Widzisz, choćby Ulka napisała, że u nich były lekcje, ale krótsze. Więc chyba każda szkoła rządzi się jakoś własnymi prawami.

   Usuń
  4. Tak Aniu, każda rządzi się swoimi, ale to ogólnopolski dzień wolny. Jednak po co dać dzieciom wolne skoro można je przyciągnąć do szkoły

   Usuń
 4. A moje dziecko w dzień nauczyciela było w szkole tylko lekcje były krótsze.

  OdpowiedzUsuń