niedziela, 17 maja 2015

Czekoladki.

     Jakiś czas temu moje dzieci wygrały czekoladki do samodzielnego wykonania. Tak leżały, leżały i mocy urzędowej nabierały :) W końcu nabrały i wczoraj je robiliśmy :)     W opakowaniu były czekoladki brązowe, białe, plastykowa forma do wyrobu czekoladek, różowe chyba lukrowe serduszka do dekoracji, instrukcja obsługi - szkoda, że nie po polsku, no i 2 woreczki - nie bardzo wiem do czego?! 


     Tak się domyśliłam, że czekoladę trzeba rozpuścić. Więc nastawiłam garnek z wodą na palnik i kiedy już woda bulgotała wrzuciłam dwa woreczki z czekoladkami. Myślałam, że czekolada rozpuści się raz dwa! Nic bardziej mylnego!!! Nie wiem co robiłam źle, że ta pieruńska czekolada nie chciała się rozpuścić!!! Trochę to trwało nim wyjęłam woreczki z gęstą jeszcze jak się okazało czekoladą. Po odcięciu rogu w woreczku nie za bardzo szło dzieciom wyciskanie tej gęstej czekolady, mi zresztą lepiej też nic nie szło!
     Ale wspólnymi siłami wycisnęliśmy czekoladki jakoś do foremek - tylko nie śmiejcie się z naszych efektów! 


     Może i nie wyglądają te czekoladki za ciekawie, ale po ponad pół godzince w lodówce, wycisnęli chłopcy pyszne czekoladki!     Naprawdę czekoladki smakowały wyśmienicie. Choć miałam swoje podejrzenia, że czekolada nie chciała nam się rozpuścić z powodu swej czekoladopodobności, ale nie! Czekolada bardzo dobra w smaku. Ale nie rozgryzłam tego - dlaczego nam się roztopić nie chciała?!!! No cóż, zabawa z dzieciakami była, choć do takiej zabawy trzeba mieć też cierpliwość! Teraz choć czekoladki zjedzone, foremka nam została - więc jak co, to zwykłą czekoladę można rozpuścić i znów swoje czekoladki porobić :) I będzie wesoło :)

8 komentarzy:

 1. O! Jaka smakowita zabawa :D
  Fajna opcja, nie widziałam nic takiego :) Gdzie można kupić taki zestaw? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana nie powiem gdzie można kupić, bo moi chłopcy wygrali je w konkursie. Ale jak gdzieś zobaczę, to dam znać :)

   Usuń
 2. Niesamowicie smakowita zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ważne czy ładne czy brzydkie ważne że smakowite :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie co racja, to racja :) Szkoda, że było tego tak mało :)

   Usuń
 4. Czekolada w miarę łatwo rozpuszcza się w mikrofali, ale trzeba uważać, żeby nie przedobrzyć, bo wtedy jest tak jakby spalona (w smaku dobra, ale już się nic z niej nie da zrobić). Madzia dostała kiedyś zestaw do robienia podobnych czekoladek i jeszcze można było zrobić większe formy puste w środku ale w sumie to tylko raz je robiliśmy, dzieci nie są tym zbytnio zainteresowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz, u nas chłopaki marudzili i marudzili, aż zrobiliśmy te czekoladki. Ale foremki nie kazali mi wyrzucać, bo sami mówili, ze jeszcze będziemy robić czekoladki. Była to dla moich chłopców mała frajda.

   Usuń