środa, 17 czerwca 2015

Drugi chłodnik - ogórkowy.

      Nadszedł czas na drugi chłodnik WINIARY - tym razem ogórkowy.


      Na opakowaniu napisana lista produktów:
- jogurt naturalny (500ml),
- 1/2 ogórka zielonego (150g),
- ser twarogowy chudy (100g),
- świeży koperek (5g).

     W ulotce obdarowane osoby mogły przeczytać inny trochę spis produktów do tej zupki:
- jogurt naturalny (500ml),
- 1 szkl. kulek wydrążonych z melona,
- opakowanie mozzarelli w kulkach,
- ogórek zielony (150g),
- 1 łyżka posiekanej bazylii.

     Czyli jeden chłodnik znów można przygotować w róznych wersjach, ja w swojej ulotce ambasadorki mam jeszcze inną wersję, w której dodaje się ser fetę + awokado + rzodkiewki + sok z cytryny + jogurt naturalny. Więc można pokombinować z chłodnikami.

     Teraz moje przygotowania chłodnika ogórkowego. Jak widzicie, tym razem wypróbowałam jogurt firmy Bakoma.Sam chłodnik z wodą rozmieszany wygląda troszkę jakby był zważony, ale nie zrażajcie się tym.      Jak widzicie ja w swoim chłodniku nie mam kawałków twarogu - dlaczego? A no nie lubię takiego twarogu! Ale powiem Wam, że później doczytałam w swoim przewodniku, że właśnie rzodkiewkę można dodać do niego i sobie do miseczki wkroiłam - smakowało mi bardzo. Choć akurat z rzodkiewką nie mam fotki, a szkoda. 

     Tutaj pisałam o chłodniku buraczkowy i pisałam, że nie lubię jogurtu naturalnego. Ale nie zraziłam się tym i postanowiłam, że będę testowała zarówno z chłodnikami jak i z jogurtami. Dlatego tym razem padło na gęsty jogurt naturalny firmy Bakoma. Przyznać muszę szczerze, że sam chłodnik po tej godzince w lodówce był gęstszy niż ten buraczkowy z tanim i rzadkim jogurtem. No i o dziwo właśnie smakował mi ten chłodnik! Szkoda tylko że było u nas ochłodzenie, bo w te chłodniejsze dni, to raczej człowiek ma ochotę na coś ciepłego do zjedzenia, niż na zimny chłodnik. Cóż było począć, nie patrzyłam w okno, nie zwracałam uwagi na pogodę, chłodnik zrobiony - chłodnik zjedzony! A co! Przecież muszę się spieszyć, bo termin porodu już na jutro, a ja jeszcze trzeciego smaku chłodnika nie zrobiłam i nie posmakowałam. Czy Wy już wypróbowaliście chłodnik ogórkowy?

2 komentarze:

  1. ser fetę + awokado + rzodkiewki + sok z cytryny + jogurt naturalny ten bym zjadła, ale ogórkowe nie nigdy

    OdpowiedzUsuń