poniedziałek, 15 maja 2017

Galeria na złomowcu? Rewelacja!

     Mąż zapowiedział, że zabiera nas w fajne miejsce. Kilka godzin w aucie, kierunek Warszawa... , no przyznam się szczerze, że byłam mega ciekawa, dokąd nas tato zabiera. W końcu dowiedziałam się, że jedziemy do Pruszkowa. Potem, że jedziemy do jakiejś Galerii. No ok pomyślałam. Ale jak zajechaliśmy na SKUP ZŁOMU, to nie wiedziałam o co tu kaman!!!! Jeszcze usłyszałam: TO CHODŹ KOCHANIE KUPIMY BILETY WSTĘPU! Hhhmmmmm..... ale że niby po co przywiózł nas na ten złomowiec? - zastanawiałam się. A tu proszę! NIESPODZIANKA!!!! W miejscu Skupu Złomu stoi wielki biały namiot w którym jest wystawa przeróżnych różności i cudeniek zrobionych z tego co znajdzie twórca/twórcy tam właśnie. 


      Zacznę może od tego, że na dworze, jeszcze nim weszliśmy do tego namiotu z cudeńkami, to przywitał nas wielki czołg - ten nie jest zrobiony ze złomu, choć ma już swoje latka ;) 


      A moi chłopcy uwielbiają czołgi! Więc pierwsze co, to była sesja z czołgiem :) Następnie, kiedy mama kupowała bilety wstępu, to tato fotografował Hulka stojącego nieopodal kas. 


      A potem weszliśmy do tego białego namiotu - czyli do Galerii Figur Stalowych. I pierwsze moje wrażenie - przecież my to wszystko w 5 minut obejrzymy i po co było jechać 4 godziny w jedną stronę! He, he, he - i teraz uwaga! Spędziliśmy tam półtorej godziny! można tam wszystkiego dotknąć, podejść, przytulić, usiąść na tym, no rewelacja! Dzieciaki oczywiście jak auta zobaczyły, to powsiadali do nich i nie szło ich wyciągnąć z nich! Najgorzej było z naszym najmłodszym prawie 2 latkiem! No ten to w ogóle z jednego auta wyjść nie chciał! A mąż i ja chodziliśmy i podziwialiśmy - że też ludzie mają takie pomysły, taką wyobraźnię i do tego jeszcze potrafią takie cudeńka z niczego stworzyć ! WOW!!! Zobaczcie sami, bo mam tu kilka fotek. 
      Postaci z bajek, postaci z filmów, te auta realnych rozmiarów! Czego żałuję, to tego, że motorów nie było, bo widziałam u nich na stronce FB Galeria Figur Stalowych że i takie cudeńka mają. Ale jeden, malutki motorek był i synom też się mega spodobał :)  Jeśli jeszcze nie odwiedziliście tego miejsca, to serdecznie Was zapraszam tam! Atrakcja to wielka zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci! Tu macie dokładną nazwę i adres :)     I jak co to zaglądajcie na ich stronkę na FB. Na koniec dodam tylko dobrą radę - wsiadając do aut, pamiętajcie, że to wszystko jest z metalu!!! Ja w pierwszym momencie zapomniałam o tym drobnym szczególe i rzeczywistość boleśnie mi o tym przypomniała :) 
     A dla osób tworzących te cuda raz jeszcze napiszę, że baaaardzo dziękujemy za stworzenie takiego miejsca - innego niż wszystkie! Wasze cudeńka są rewelacyjne i wielki szacunek dla Was za stworzenie czegoś z niczego! 

16 komentarzy:

 1. WOW! Kto by pomyślał, że takie wspaniałości można zrobić! Ale miałaś niespodziankę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była to super niespodzianka zarówno dla mnie jak i dla dzieci!

   Usuń
 2. Wow! Powiem szczerze, że nie spodziewałam się że takie cuda można zrobić właśnie na złomowisku - świetna sprawa! Szkoda, że do Warszawy mamy tak daleko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też blisko nie mamy, bo 400 km w jedną stronę ;) Ale raz na jakiś czas warto gdzieś dalej się wybrać :)

   Usuń
 3. wow - super, nie słyszałam wcześniej o tym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tydzień po tym jak my tam byliśmy to w radiu chyba RMF FM mówili o tym miejscu, a jeden z moich synów powiedział: TERAZ O TYM MIEJSCU MÓWIĄ? JAK MY JUŻ TAM BYLIŚMY ?! :)

   Usuń
 4. Wow, prawdziwy Bumblebee! Mój syn by oszalał z radości ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A więc musisz mamo synka tam zabrać :)

   Usuń
 5. słyszałam o tym miejscu, ale nie sądziłam, że jest tak wyjątkowe.
  Dopisane do wakacyjnej listy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na Waszą relację z tego miejsca :)

   Usuń
 6. Ciekawe miejsce z pewnością warte polecenia

  OdpowiedzUsuń