czwartek, 8 czerwca 2017

"DEKALOG Księdza Jana Kaczkowskiego" Katarzyna Szkarpetowska.

      To kolejna książka o księdzu Kaczkowskim, którą udało mi się przeczytać. Nie powiem, bo cieszę się, ze udało mi się ją przeczytać, aczkolwiek mam takie wrażenie, ze teraz to już ludzie na nim zarobić chcą. 


       Jak zwykle rozmowę czytało się ciekawie, czasem nawet miałam małe refleksje nad wypowiedziami księdza Jana. Aczkolwiek końcowy tekst że tak powiem się powtarza, bo już go czytałam choć w trochę chyba skróconej wersji w innej książce o księdzu Janie Kaczkowskim. No cóż, nic nowego nam nie napiszą, bo ksiądz już nic nowego nie powie, to teraz się powielają teksty. Ale i tak jest tu dużo nowych, całkiem innych pytań oraz odpowiedzi. A to co tutaj jest jeszcze ciekawe, to to, że do książki dołączona jest płyta CD.


      Na płycie możemy wysłuchać magicznego głosu księdza Jana. A poza tym? Poza tym nagrane są tam: Ostatnia Droga Krzyżowa, jest też 2 czytanie z jednej mszy, jest też rozmowa bodajże z Piotrem Żyłką, który pisał książkę o księdzu, no i jest też Pożegnanie księdza Jana. To pożegnanie jest w formie takich ostatnich myśli i mądrych słów księdza. 

      Jest to kolejna fajna książka, którą warto przeczytać, jeśli chce się choć trochę przybliżyć postać księdza Kaczkowskiego. 

2 komentarze:

  1. Próbowałam przeczytac pierwszą część.. Nie podeszła mi niestety.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi właśnie dobrze się czyta jego książki i książki o nim.

      Usuń