wtorek, 8 sierpnia 2017

Oblężenie Malborka 2017r.

    W dniach 21-23 lipca jak co roku odbyło się oblężenie Malborka. Byliście kiedyś na tej fascynującej inscenizacji? Bo ja osobiście byłam pierwszy raz. I na pewno nie ostatni! Tym razem nie udało mi się kupić biletów na tę inscenizację, ale siedzieliśmy trochę dalej i oglądaliśmy to cudne widowisko. I od razu przepraszam za jakość zdjęć w nocy - inscenizacja rozpoczęła się o 22.00 i ciężko było nam z dala zrobić fotki. Ale to co widzieliśmy i co przeżyliśmy tego się wręcz nie da opisać :) 


     Nie będę się rozpisywała, bo dziś zawalę Was zdjęciami. Ale napiszę, że z dziećmi udało się nam zwiedzić trochę Zamku. Mega przeżycie zajrzeć do starej kuchni, sali balowej, kapliczki czy do podziemia. I co chwilę spotykaliśmy osoby ubrane w stroje z tamtej epoki. Dodatkowo można było zakupić różne różności. Powiem tylko, że było super! Nawet stanie po darmową watę cukrową było fajne :) A teraz zapraszam do oglądania :) 

14 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie imprezy. Byłam kiedys na inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! ja nie byłam, ale maż był raz i wrażenia też miał ogromne :)

   Usuń
 2. Ale super! Uwielbiam takie imprezy! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna sprawa. co prawda sama byłam w Malborku chyba ze 3 razy, ale nigdy na tego typu inscenizacji. Znajomi jeżdżą co roku i są zachwyceni

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym kiedyś na żywo zobaczyć to wspaniałe widowisko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę żeby się udało :) Bo to piękne widowisko :)

   Usuń
 5. Na oblężeniu nigdy nie byłam, trochę za daleko, ale Malbork zwiedzałam, piękny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilkanaście lat temu miałam okazję zwiedzić większą część zamku, teraz było to zwiedzanie okrojone, ale jeszcze kiedyś się wybierzemy rodzinnie na takie zwiedzanie całego zamku :) Super tak połazić i pozwiedzać zakątki tak ogromnego zamku!

   Usuń
 6. Chętnie bym zobaczyła takie widowisko. A w Malborku byłam raz - w wieku 5 lat, więc całe wieki temu. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooooo! Czyli czas nadrobić zaległości i jak tylko nadarzy się okazja, to odwiedzić zamek w Malborku! :)

   Usuń