środa, 7 października 2015

Chrzest mamy już za sobą.

     Do chrztu naszego Skarbeńka było tyyyyle czasu, który tak szybko minął, że nawet nie wiem kiedy! I nadszedł ten wielki dzień, synio ubrany w bieluśkie ciuszki, w biały kombinezonik zagościł w kościółku z rodzicami, starszymi braćmi, rodzicami chrzestnymi i całą resztą gości. Synek nakarmiony przed mszą jeszcze, jakoś zasnąć nie chciał i całą mszę rozglądał się ciekawie - co to też tu się wyprawia :) Uśmiechał się do wszystkich, trochę sobie gaworzył - ogólnie był mega grzeczny.


     Po mszy nasz proboszcz wziął go na ręce i przeszedł się przez caaaały kościół, aby wszystkim go pokazać! Taki nasz proboszcz ma zwyczaj podczas każdego chrztu! Osobiście nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałam, ale podoba mi się ten zwyczaj. No i nasze rodziny były zaskoczone - mile zaskoczone takim zwyczajem :) A później była mała imprezka w domku, goście dopisali - raz jeszcze dziękujemy za wszystkie prezenty dla naszego Synka :) No i ogólnie cieszymy się, że nasz najmniejszy członek rodziny należy do wielkiej rodziny chrześcijan :) 


"Chrześcijanin rodzi się jako nowy człowiek w Sakramencie Chrztu. Chrzest ma bowiem moc dawania nowego życia, życia Bożego."
                   Jan Paweł II     A przy okazji chciałam jeszcze pochwalić się, że od niedawna jestem kolejny raz ciocią - Siostra spisałaś się super! Zosiu witaj w rodzinie :) Buziaki od nas :* :* :* :*

14 komentarzy:

 1. Fajnego musicie mieć tego księdza,jaki zadowolny.A Hubi rośnie jak na drożdżach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajnie tak! I ze Malutki sie nie wystraszyl, bo czasami tez tak moze byc.
  Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, na tych chrztach na które trafiałam w tym kościele to jeszcze żadne dzieciątko nie płakało podczas "spacerku z księdzem". :) Ale fakt, zawsze istnieje taka możliwość, ze dziecko się rozpłacze.

   Usuń
 3. :) Wszystkiego dobrego dla maluszka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny ksiądz i ten jego zwyczaj nigdy z takim się nie spotkałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudny zwyczaj!!

  "W pielgrzymce życia Swojego niech Cię zawsze Pan Bóg broni.
  Niech mocą Chrztu Świętego Od pokus, złego chroni.
  Kochaj rodziców swoich, By pociechę z Ciebie mieli
  Pamiętaj , że Bóg w niebie zawsze patrzy na Ciebie"
  Wszystkiego Najlepszego Hubisiu <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Super zwyczaj, że Kapłan niesie dziecko! :)))
  My Chrzest mamy w niedzielę - mam nadzieję że córcia będzie spokojna jak w domku :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zebro Kochana na pewno córcia będzie spokojna podczas chrztu! Udanej uroczystości życzę!

   Usuń
 7. Fajny zwyczaj z tym pokazaniem całemu kościołowi nowego członka rodziny chrześcijańskiej. My chrzest mamy w planach może na Wielkanoc, z pewnością jak już się przeprowadzimy, bo na nowym domku chcemy zrobić przyjęcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to życzę szybkiej przeprowadzki i już dziś udanej imprezki :) Oj tak, bardzo podoba mi się ten zwyczaj :) Rodzice czują wtedy aż taką dumę :)

   Usuń