Przejdź do głównej zawartości

Tutaj można poczuć się jak w dawnych czasach!

     Dziś mamy tak dobrze i wygodnie. Mamy telefony komórkowe, mamy samochody, mamy fajną zastawę kuchenną czy nasze dzieci super fajowskie i nowoczesne zabawki. A jak świat wyglądał kiedyś? Jakimi zabawkami bawiły się kiedyś dzieci? Trochę tego "KIEDYŚ", tego starego świata można dosłownie dotknąć w Muzeum we Wdzydzach Kiszewkich



     Muzeum założyli tutaj państwo Teodora i Izydor Gulgowscy. Są też tutaj pochowani. 

    


     Jeśli lubicie odwiedzać takie miejsca z ciekawą historią, takie z duszą, to tutaj koniecznie musicie przyjechać! W każdym otwartym budynku jest albo informacja w formie pisemnej o danym miejscu, albo jest tam jakaś osoba, która z chęcią przybliży historię danego domu, miejsca czy osób tam kiedyś mieszkających! I od razu informuję, że na zwiedzanie tego miejsca z dziećmi, potrzeba co najmniej 3 godzin! Ale warto !!!



















      A dzieci najbardziej zafascynowane poza zwiedzaniem wiatraków, były zabawkami na podwórku :) Takie proste zabawki, a jaka była radość dzieci! Nie tylko moich, inne dzieci, które tam były, też miały ubaw :) No i jak widać - nie tylko dzieci miały radochę :)













      Tutaj znajdziecie cennik i dni otwarcia Muzeum we Wdzydzach. I WIELKI PLUS za zniżki dla dużych rodzin!!! Taką ciekawostką jest jeszcze fakt, że w tym kościółku (2 zdjęcie od dołu) co niedzielę odbywają się msze św. Kościółek nie jest duży, ale na pewno niezłym przeżyciem byłoby pójść na mszę tam :) 

     Zapraszam Was w to magiczne miejsce :) Kaszuby są piękne :)


Komentarze

  1. ciekawe miejsce - idealne na rodzinną wycieczkę

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj, marzy mi się zwiedzanie tych rejonów... :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię życie we współczesnych czasach, lubię miasto, ale i lubię się czasem przenieść w takie miejsca.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I to miejsce jest super, bo można na kilka godzin przenieść się w tamte czasy, po czym wyjść z parku i wrócić do świata realnego!

      Usuń
  4. Jestem akurat w innej części Kaszub. Wdzydze już znamt i lubimy. A polecamy Park Minuatur i Gigantów 😉

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To super, a ja już nam rejony Parku Miniatur i Gigantów :) Choć szczerze przyznam, że zwiedziliśmy tylko Park Miniatur, 2 pozostałe parki ich nie zdążyliśmy. Ale jeszcze będzie okazja :)

      Usuń
  5. Mój mąż bardzo lubi takie miejsca :) Córka tez się w nich dobrze bawi!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czyli musicie odwiedzić nasze rejony :)

      Usuń
    2. Mamy tyle miejsc do odwiedzenia, że już w tym sezonie nam czasu zabrakło,a każdy wyjazd jednak ciągnie :)

      Usuń
    3. My też planów mieliśmy mnóstwo, aczkolwiek tatko nie dostał urlopu jak chciał, no i się posypało, ale staramy się chociaż w weekendy jakieś wyjazdy zorganizować :)

      Usuń
  6. Odpowiedzi
    1. Ja w ogóle uwielbiam odwiedzać takie fajne miejsca i jeszcze jak dzieci mogę tam zabrać :) Kiedy ja byłam w wieku moich dzieci, to rodzice nawet auta nie mieli, a co dopiero o takich wycieczkach to mogłabym tylko pomarzyć!

      Usuń
  7. Jak będę kiedyś w okolicy to może zajrzymy ciekawe miejsce.

    OdpowiedzUsuń
  8. Wyglada na bardzo magiczne I intereseujace miejsce. Widze,ze bawiliscie sie swietnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, było fajnie :) Dzieci były niektórymi rzeczami wręcz zafascynowane :)

      Usuń
  9. Lubię takie miejsca. Mają swój wyjątkowy urok

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz