czwartek, 30 stycznia 2014

1% z naszego podatku

        Każdy z nas rozlicza się co roku i zanosi swoje rozliczenie podatkowe do Skarbówki. Na pewno są i tacy, co to nie zanoszą osobiście PIT-a, bo jest przecież możliwość przesłania swojego rozliczenia przez internet. A od przyszłego roku chcą w ogóle zrobić nam udogodnienie - i będzie nas rozliczać sama Skarbówka! Nam tylko pozostanie doniesienie ewentualnych papierów, z których będziemy chcieli skorzystać aby coś tam nam więcej tego podatku się zwróciło! Podobno będzie też taka ewentualność, że będzie można samemu wprowadzić taką zmianę poprzez internet. Czy uważacie, że ten sposób ułatwi nam życie? Chodzi o to - czy jesteście za tym, aby sama Skarbówka nas rozliczała? Mi sie ten pomysł nie podoba i mam taką wizję, że to spowoduje jeszcze większe kolejki w Urzędzie Skarbowym. 
     No ale odbiegłam trochę od mojego głównego celu dzisiejszego tematu. Moja znajoma ma synka, który jako noworodek przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i posocznicę, a obecnie ma obustronny niedosłuch. Błażej, bo o nim tu mowa, to bardzo fajny, żywy, mądry, uśmiechnięty chłopiec, którego życie od małego doświadcza tak wielkimi przeżyciami. O jego chorobie, ale i jego życiu możecie poczytać na blogu, który od niedawna prowadzi jego mama  Błażej i jego niedosłuch . Błażej jest też objęty programem FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ". Błażej i jego niedosłuch  i właśnie na ich konto z dopiskiem -  22055 Malczuk Błażej - można dokonywać wpłaty na rehabilitację dla tego maluszka. Można też na konto Błażeja przelać swój 1% - który oczywiście przeleje Skarbówka, jeśli wpiszemy w odpowiedniej rubryce na swoim zeznaniu podatkowym czyli na picie  właśnie tę wiadomość - 22055 Malczuk Błażej - . Zresztą wszystkiego dowiecie się na tej stronce Błażej i jego niedosłuch . Wystarczy przeczytać, mieć odrobinę dobrej woli i pozwolić na przelanie przez Skarbówkę tego 1% dla Błażeja. 

     Musze dodać, że w ubiegłym roku, tuż przed Bożym Narodzeniem udało mi się osobiście poznać Błażeja, jego brata oraz ich rodziców.  Zresztą proszę, wrzucam kilka naszych fotek z tego spotkania. Dodam tylko, że moi synkowie mają dwóch nowych kolegów;)


                                                Błażejek ze starszym bratem Maksem.


                                                      Błażejek ze mną:) Uwielbiam tę fotkę;)


                                   Od lewej - Maksiu, Pati i Ksawek:) Nie ma to jak wspólne granie;)


                                                            Znów ja z Błażejkiem.


                                                  Błażej klepie Ksawka;) Chyba go lubi:) 


                                                                Znów my:)


                                                                     Błażej ;)


                                       Błażej z mamusią;):) Buziaki dla Was:):)

2 komentarze:

  1. Dodam tylko, że my już w swoim rocznym rozliczeniu zaznaczyliśmy odpowiednią rubrykę i nasz 1% poleciał na ich konto;)

    OdpowiedzUsuń
  2. I visited various blogs however the audio feature for audio songs present at this web site
    is in fact excellent.

    My homepage :: site worth

    OdpowiedzUsuń